Щодо сплати податку на нерухоме майно

Виконавчий комітет Путивльської міської ради повідомляє, що рішенням 70 сесії Путивльської міської ради 6 скликання від 29.01.2015р. «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» на території міста на підставі Податкового кодексу України було встановлено податок на нерухоме майно. За результатами проведеного аналізу надходжень даного податку міською радою було встановлено недоотримання значних сум до бюджету міста, що негативно впливає на наповнення бюджету, а відтак, і на розвиток міста в цілому. Базою оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності юридичних та фізичних осіб, є дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно. Але податок можна визначити і на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.
Сплачувати податки - обов’язок кожного громадянина України. Згідно Податкового кодексу строк позовної давності становить 1095 днів – фактично 3 роки. З метою уникнення в подальшому судових позовів та додаткових витрат з боку власників нерухомого майна у вигляді фінансових санкцій та держмита, відповідно до пп.266.7.3. п.266.7. ст.266 Податкового кодексу України виконавчий комітет Путивльської міської ради пропонує всім юридичним та фізичним особам, у власності яких є нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, самостійно звернутися з письмовою заявою до Путивльського відділення Конотопської ОДПІ для проведення звірки даних щодо: об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності; розміру загальної площі об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності; розміру ставки податку; нарахованої суми податку, та за результатами звірки сплатити відповідну суму податку.

В.о.міського голови К.М.Гаврильчук

Запис було опубліковано: 24.02.2017 02:00