Стан здійснення захисту конституційних прав і свобод громадян та економічних інтересів держави Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури

За результатами роботи в 2016 році Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури пред’явлено 9 позовів на суму 220 тис. грн., з яких:
- 2 позови в сфері земельних відносин на загальну суму 200 тис. грн.;
- 6 позовів про стягнення витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину на суму 20 тис. грн.
- 1 позов на захист інтересів малолітньої дитини щодо заборони на відчуження ¼ частки квартири у м. Путивлі.
Вжиття низки організаційно-практичних заходів сприяло підвищенню ефективності нагляду за додержанням конституційних прав громадян в установах застосування заходів примусового характеру органів внутрішніх справ, установах попереднього ув’язнення та виконання покарань. Забезпечено принципове прокурорське реагування на порушення прав затриманих, ув’язнених і засуджених та інші факти нехтування законом.
Зокрема, на даному напрямі прокурорського нагляду упродовж 2016 року Конотопською місцевою прокуратурою проводилися перевірки з питань здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадження, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, за результатами яких внесено 9 документів реагування.
Вжиті Конотопською місцевою прокуратурою організаційно-практичні заходи в цілому сприяли посиленню нагляду за додержанням конституційних прав громадян в установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та застосування заходів примусового характеру.
Місцевою прокуратурою протягом 2016 року вживалися заходи щодо додержання вимог антикорупційного законодавства посадовими особами органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. За вказаний період складено 3 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, які розглянуті Путивльським районним судом і призначені винним особам покарання у вигляді штрафу.
По категоріям: 1 протокол – стосовно голови сільської ради, 2 протоколи – стосовно депутатів сільських рад.
У 2016 році Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури розглянуто 49 звернень громадян, за результатами розгляду яких 2 звернення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, 1 звернення задоволено, інші – надано роз’яснення вимог чинного законодавства.
Забезпечується оперативне реагування на повідомлення у засобах масової інформації про можливі порушення законності. Матеріали інформаційного моніторингу часто стають підставою для вжиття заходів прокурорського реагування. Окремо відстежуються і узагальнюються публікації негативного змісту щодо діяльності правоохоронних органів з метою роз’яснення позиції прокуратури, реагування на перекручені і недостовірні відомості.
Конотопською місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території Путивльського району, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Путивльський відділ Конотопської місцевої прокуратури

Запис було опубліковано: 28.02.2017 02:00