Стан законності та правопорядку, загальна криміногенна ситуаціяна території Путивльського району у 2016 році.

Конотопською місцевою прокуратурою в межах повноважень, визначених Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру» впродовж 2016 року вживалися організаційно - практичні заходи щодо забезпечення стану законності на території Путивльського району, реального усунення порушень Закону, притягнення винних осіб до відповідальності, відшкодування спричиненої шкоди.
Роботу прокуратури спрямовано на досягнення реальних результатів прокурорсько-слідчої діяльності, зміцнення законності та правопорядку на території Путивльського району.

Загалом, завдяки вжитим прокуратурою та правоохоронними органами Путивльського району управлінським, організаційним та координаційним заходам покращено криміногенну ситуацію в районі, підвищено ефективність захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави.
Забезпечено на належному рівні ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань та ефективність використання у кримінальному процесі інститутів процесуального керівництва прокурорами досудовим розслідуванням, укладення угод про примирення та визнання винуватості, а також запобіжних заходів, не пов’язаних із позбавленням волі.
Незначно збільшилася кількість зареєстрованих та облікованих кримінальних правопорушень по Путивльському району.В Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 539 (535) кримінальних правопорушень, що на 0,7% більше ніж у 2015 році.
Кількість умисних тяжких тілесних ушкоджень збільшилася до 6, (2015-0), в тому числі, які потягли смерть потерпілого – 3 злочини (2015-0). Кількість умисних вбивств залишилася на рівні 2015 року (2 злочини).
У більшості випадків вбивства вчиняються на ґрунті особистих неприязних відносин, під час конфліктів на побутовому рівні та з корисливих мотивів. Здебільшого вчиненню умисних вбивств передують факти зловживання особами спиртними напоями. Такі злочини вчинялися, як правило, особами з неблагополучних сімей та непрацюючими.
В цілому по району на 6 % збільшилася кількість тяжких злочинів. Зареєстровано 148правопорушень середньої тяжкості, що на 64,4% більше ніж у минулому році.
Збільшилася кількість вчинених злочинів проти власності на 21 %. З них по категоріях: крадіжок з 98 у 2015 році до 128 у 2016 (на 30,6%), розбійних нападів з 1 до 3 у 2016 році. В той же час, зменшилася кількість відкритих вилучень чужого майна – грабежів – з 8 у 2015 до 2 у 2016; на 35% зменшилася у 2016 році кількість шахрайств.
На 56,5 % менше вчинено злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також на 22,2 % зменшиласякількістьзареєстрованих випадків незаконного заволодіння транспортними засобами (з 9 до 7); на 78% зменшилася кількість зареєстрованих злочинів, пов’язаних із порушенням правил безпеки руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, в тому числі на 50% із загибеллю людей.
Турбує стан злочинності серед окремих категорій осіб. Зокрема, у 2016 осіб, які вчинили кримінальні правопорушення – 131. В той же час, особами, які раніше вчиняли кримінальні правопорушення скоєно 77 кримінальних правопорушення, тобто більш ніж кожен 2 злочин (59%) скоєно раніше судимими особами.

Здійснено повідомлення про підозру по168 кримінальних правопорушеннях зареєстрованиху поточному році.
Зокрема, здійснено повідомлення про підозру за 2 очевидні убивства, по 5 тяжким тілесним ушкодженням (2015 - 0), з яких 3 – що спричинили смерть потерпілого, по 61 крадіжці проти 53 у 2015 році тощо.
Незначною є питома вага кримінальних правопорушень у сфері обігу наркотичних засобів та психотропних речовин: по області 6,2% (902 к.п.). Проте значно вище загальнообласного показника питома вага цих злочинів у Путивльському районі (12,9%). З 11 у 2015 році до 34 у 2016 збільшилась їх кількість. Однак жодного кримінального правопорушення протягом минулого року за ст.307 КК України – збут наркотичних засобів не викрито (2015-2 злочини).
За результатами розслідування 110 кримінальних проваджень направлено до суду з обвинувальним актом, питома вага направлених до суду кримінальних проваджень становить 24,2%. При цьому 55 кримінальних проваджень спрямовано до судів області із угодами про визнання винуватості та про примирення, що є одним із найкращих результатів по області.З клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності – 4).
Головним пріоритетом у кожному кримінальному провадженні залишається стан додержання конституційних прав громадян.
Конотопськоюмісцевою прокуратурою скасовано 11 постанов Путивльського відділення поліції Глухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області (далі – Путивльське ВП) про закриття кримінальних проваджень та надано слідчим у ході досудового розслідування 46 письмових вказівок.
Слід зазначити, що ефективна діяльність правоохоронних органів неможлива без взаємодії з органами влади і місцевого самоврядування, адже ними розробляються регіональні програми профілактики та протидії злочинності, затверджуються відповідні кошториси, створюються органи, які займаються запобіганням правопорушень.

Путивльський відділ Конотопської місцевої прокуратури

Запис було опубліковано: 28.02.2017 02:00