Фокус уваги – учасники АТО

Однією з категорій зареєстрованого ринку праці області є демобілізовані військовослужбовці – учасники антитерористичної операції. Згідно внесених змін до Закону України «Про зайнятість населення» дана категорія громадян відноситься до осіб, які мають додаткові гарантії соціального захисту, що розширює можливості їх працевлаштування.
На виконання розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 09 жовтня 2015 року № 479-ОД «Про організацію системи координації і контролю надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Сумській області» проведені інформаційні семінари: «Координація дій органів влади, громадських та волонтерських організацій, роботодавців по наданню допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей» по містах і районах області, метою яких є прискорення вирішення соціальних проблем та повернення учасників антитерористичної операції в мирне життя. В семінарах брали участь керівники районних державних адміністрацій, та органів соціального захисту населення, представники військкомату, громадських об’єднань учасників АТО, директори центрів зайнятості та роботодавці ринкоутворюючих підприємств області.
Усього протягом минулого року послугами обласної служби зайнятості скористалося 1779 безробітних, учасників АТО. 1689 осіб отримували відповідну матеріальну допомогу, майже всі особи були охоплені профорієнтаційними послугами. Повернулися до трудової діяльності 370 осіб, зокрема 12 – шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово; 6 – за рахунок виплати компенсації роботодавцю у розмірі єдиного внеску, 46 - проходили професійне навчання, 134 демобілізованих учасників АТО брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Рівень працевлаштування даної категорії - 20,8%.
З метою мотивації безробітних громадян до проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України, у всіх без виключення центрах зайнятості області проведено міні-ярмарки вакансій, співбесіди, «дні роботодавця» за участю представників військових комісаріатів, у деяких центрах зайнятості такі заходи проводяться щотижнево. У 2016 році 110 безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО, прийняті на військову службу за контрактом.Запис було опубліковано: 03.03.2017 02:00
Запис опублікував: -

Авторизація

Увійти