Інформує Путивльський районний центр зайнятостіПідвищення мінімалки мотивувало
безробітних та оживило ринок праці – В. Підлісний


Збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень на місяць з 1 січня 2017 року підвищило мотивацію безробітних до пошуку роботи та оживило ринок праці.
Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
«Зайнятість населення зростає у всіх містах та районах Сумщини, відповідно безробіття падає. Кількість вакансій збільшилася на 70,7 %. Понад 70 тисяч наших земляків вже за січень та лютий отримали вищу заробітну плату. Спостерігаємо значне пожвавлення на ринку праці після підвищення мінімальної зарплати і це, впевнений, тільки початок. Нова соціальна політика направлена на забезпечення роботою з гідною заробітною платою», - заявив В.Підлісний.
За словами В.Підлісного, обласна служба зайнятості активно впроваджує інноваційні методи та форми роботи задля досягнення головної мети – працевлаштування населення.
«Сьогодні Сумська область ініціює впровадження пілотного проекту, що передбачатиме безумовний обов’язок подання роботодавцями інформації про попит на робочу силу (вакансії) державній службі зайнятості та можливість здійснення контролю з цього питання уповноваженими органами та органами місцевої влади. Ці заходи у тісній співпраці із органами влади, роботодавцями та соціальними партнерами забезпечать підприємства кваліфікованими кадрами, а незайняте населення роботою», - повідомив він.
До слова, станом на 1 березня 2017 року в порівнянні з відповідним періодом минулого року кількість безробітних в області знизилася на 12 %. Разом з тим кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, зросла на 44 % і склала 2,3 тисячі.
Кількість вакансій в базі даних служби зайнятості збільшилась на 70,7 % - до 7 тисяч. Як наслідок, за сприяння служби зайнятості знайшли роботу майже 4 тисячі безробітних (для порівняння у 2016 році – 2,8 тис. осіб).

Шістсот безробітних протягом
зими 2016-2017 допомагали боротись із негодою

Майже шістсот безробітних осіб Сумщини протягом зимового періоду 2016-2017 року взяли участь у громадських роботах, пов’язаних із прибиранням снігу.
Про це повідомив директор обласного центру зайнятості В.Підлісний.
«Таких людей, які цьогоріч допомагали боротися з негодою, по всій області було майже шістсот. Хочу акцентувати увагу на тому, що ці роботи не були безоплатними. 50% на організацію робіт виділяли місцеві бюджети, решту 50% - Фонд соціального страхування на випадок безробіття. Буде добре, якщо ми зможемо зробити нашу співпрацю з місцевими громадами більш злагодженою, аби, по-перше, дати людям оплачувану роботу, а по-друге – покращити благоустрій регіонів», - сказав В.Підлісний.
За його словами, найбільше безробітних вийшло на громадські роботи у містах Суми, Шостка, Недригайлівському, Лебединському, Краснопільському районах. Там за зиму виявили бажання поборотися зі снігом десятки осіб.
Разом з тим, ринок праці у 2017 році відзначився позитивною тенденцією. Кількість безробітних станом на 1 березня 2017 року, у порівнянні з відповідною датою 2016 року, зменшилася на 12 % та становила 16,6 тис. осіб. З них 38 % мають право на додаткові гарантії соціального захисту (6,3 тис. осіб), 4,8 % становили учасники АТО (816 осіб), 0,6 % - внутрішньо переміщені особи (93 особи).

Пілотний проект для ОТГ від служби зайнятості
Зважаючи на актуальність питання наповнення реальними функціями та ресурсним забезпеченням об’єднаних територіальних громад, обласна служба зайнятості ініціює пропозицію щодо організацію пілотного проекту у цьому напрямку у Сумській області.
Служба зайнятості могла би долучитись до наступних напрямів діяльності громад: підбору безробітних для організації ними самозайнятості по наданню побутових послуг у об’єднаних територіальних громадах (ремонт взуття, одягу, побутової техніки, надання перукарських послуг, послуг манікюру, поліграфічних послуг); здійснення комплексних консультацій з питань працевлаштування; організації навчання, перенавчання зареєстрованих безробітних на замовлення об’єднаних територіальних громад; проведення на території об’єднаних територіальних громад громадських робіт та їх співфінансування, та інше.
Спільні зусилля облдержадміністрації, обласної ради та служби зайнятості, на переконання директора обласного центру зайнятості Володимира Підлісного, могли б прискорити становлення об’єднаних громад та принести неоціненний досвід для послідовників цього процесу.
Координатором даного проекту з боку Держаної служби зайнятості обласна структура цього відомства запропонувала заступника начальника управління-начальника відділу організації надання соціальних послуг Державної служби зайнятості (Центрального апарату) Валентину Плачинду.

Чи справді безробіття Сумшини має жіноче обличчя?


Серед зареєстрованих безробітних жінок – 52,9 %. Протягом 2016 року серед 46,1 тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного, незначною мірою переважали жінки, частка яких становила 52,9 % або 24,4 тис. осіб. За направленням служби зайнятості протягом торік отримали роботу 10,0 тис. жінок, а також 11,7 тис. чоловіків (всього 21,7 тис. осіб).
Про це повідомив директор обласної служби зайнятості Володимир Підлісний, інформує прес-служба відомства.
«Серед працевлаштованих жінок, кожна п’ята отримала роботу у торгівлі та ремонті; 15,3 % – у сільському господарстві; 15,0 % – у переробній промисловості; 10,6 % – у сфері державного управління й оборони. Всього минулого року було працевлаштовано 22,9 тис. осіб. Нам важливо, щоб кожен українець працював у гідних умовах, незалежно від статі. Середній вік осіб, які мали статус безробітного станом на 1 січня 2017 року, становив 40 років, як серед жінок, так і серед чоловіків», – зазначив В. Підлісний.
За його словами, як чоловікам, так і жінкам, державною службою зайнятості надаються профінформаційні й профконсультаційні послуги з питань вибору або зміни професії, з урахуванням потреб регіонального ринку праці, та подальшого працевлаштування. У центрах зайнятості розміщені уніфіковані інформаційні матеріали й комп’ютери вільного доступу для шукаючих роботу й роботодавців.
Профорієнтаційні послуги за 2016 рік отримали 21,5 тис. безробітних жінок та 19,5 тис. чоловіків. Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці торік до професійного навчання за направленням державної служби зайнятості було залучено 1,2 тис. безробітних жінок та 2,4 тис. чоловіків.
З метою тимчасового працевлаштування та одержання матеріальної підтримки для осіб, які шукають роботу та безробітних місцевими органами влади разом із службою зайнятості, організовуються оплачувані громадські та інші роботи тимчасового характеру. Протягом 2016 року в таких роботах взяли участь 4,2 тис. жінок та 4,1 тис. чоловіків.
Станом на 1 січня 2017 року кількість зареєстрованих безробітних серед жінок становила – 7,2 тис. осіб, серед чоловіків – 7,0 тис. осіб.

Учасники АТО на особливому рахунку

Обласна служба зайнятості постійно опікується професійною та трудовою адаптацією демобілізованих учасників АТО, зокрема тих, хто має інвалідність.
Упродовж 2016 року послугами служби зайнятості Сумщини охоплено 1779 учасників АТО.
Найбільше їх звернулося до центрів зайнятості Сум, Конотопу, Лебедина, Охтирки, Шостки Глухова, Ромен та Білопілля. За сприяння служби зайнятості торік працевлаштовано 376 учасників АТО. Протягом нинішнього року – 43.
Професійним навчанням упродовж 2016 року охоплено 46 вояків. Таким чином вони отримали нову спеціальність, яка затребувана на ринку праці.
- Низка проблем пов’язана із психологічним станом здоров’я хлопців та дівчат, які повернулися з Донбасу (кризові, посттравматичні, депресивні стани), низька мотивація до праці, невідповідність якісних характеристик та конкурентних переваг вимогам роботодавців, низький рівень заробітної плати у запропонованих вакансіях впливають на швидкість повернення їх до трудової діяльності та адаптації на ринку праці, - розповідає директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний. – Частина учасників АТО не готова приступити до роботи.
Беручи до уваги актуальність та гостроту проблеми підвищення мотивації до цивільної та трудової діяльності переважної більшості безробітних з числа вчорашніх бійців, обласна служба зайнятості посилює координацію роботу центрів зайнятості щодо прискорення працевлаштування учасників АТО, особливо з інвалідністю, шляхом поіменного контролю надання їм адресних соціальних послуг та проводить їх супровід після працевлаштування.

Чи зробимо за 10 млн. Сумщину привабливою?
Тривалий час, розпочинаючи з двотисячних років, Сумська обласна служба зайнятості ретельно опікується організацією громадських робіт. Традиційно, в цьому напрямку діяльності служба зайнятості Сумщини щороку перебуває на лідируючих позиціях в Україні. Досить згадати 2012 рік, коли служба зайнятості області виступила ініціатором всеукраїнської акції «А що ти зробив для Євро-2012 у своєму селі, селищі, місті?» та посіла перше місце з організації благоустрою населених пунктів по сумі освоєних коштів та чисельності людей, які брали участь в громадських роботах.
- Цього року на організацію громадських робіт в області акумульовано 10 млн. грн., на 2,1 млн. більше, ніж торік (6,0 млн. – з місцевих бюджетів та 4,0 млн. - з бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття). – говорить директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний - Спостерігається стійка тенденція: щороку кількість безробітних, які беруть участь у громадських роботах, постійно зростає майже на тисячу чоловік, люди мають реальний заробіток.
Найбільший внесок до загальної скарбниці зробили Буринський, Лебединський райони, міста Суми, Шостка та Ромни.
Види громадських робіт різноманітні: благоустрій та озеленення територій населених пунктів, об’єктів соціальної сфери, придорожніх смуг, вирубка чагарників вздовж доріг, впорядкування пам’ятників, меморіальних комплексів, ліквідація несанкціонованих сміттєзвалищ, роботи, пов’язані з будівництвом або ремонтом об’єктів соціальної сфери (навчальних закладів, закладів культури і охорони здоров’я), інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та робота з документацією тощо.
Важливість громадських робіт саме у цьогорічний весняний період року перед пасхальними та травневими святами важко переоцінити. За сподіванням В.Підлісного, хід виконання громадських робіт знайде гідне висвітлення в електронних та друкованих ЗМІ області.

У обласній службі зайнятості від паперової
бюрократії перейшли до електронного варіанту
Обласна служба зайнятості перейшла на електронний документообіг. Про це повідомив директор обласного центру зайнятості Володимир Підлісний.
За його словами, обсяг документів, включаючи звернення громадян, які щодня опрацьовує обласний, Сумський міський, міськрайонні та районні центри зайнятості, достатньо вагомий – до 100 штук.
- Тепер вже щоденно майже сто документів пересилаються Центральним апаратом Державної служби зайнятості та його структурними підрозділами в електронному вигляді. Що це дає? Робота з е-документами ліквідувала купу паперів і скоротила часові затрати. Також це підвищило можливість контролю за якістю опрацювання звернень громадян та в цілому ефективність діяльності служби зайнятості. Словом, намагаємося йти в ногу з часом, запроваджувати європейські стандарти, - відзначив В.Підлісний.
Він також висловив сподівання, що управління, департаменти, інші державні структури, організації всіх форм власності невдовзі нарешті перейдуть до сучасного методу документообігу, що дасть змогу оперативніше, без зайвої бюрократичної тяганини реагувати на звернення людей, їх запити та потреби.

Запис було опубліковано: 16.03.2017 02:00
Запис опублікував: -

Авторизація

Увійти