Інформує Державна виконавча служба ГТУЮ у Сумській області: Для кого збільшується розмір аліментів?

Питання процедури підвищення розміру аліментівпостало у зв’язку з набранням чинності Закону України, яким передбачено збільшення мінімальної суми аліментів на одну дитину з 30% до 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Нагадаємо, що вказані зміни набирають чинності з 08 липня 2017 року.
Головною метою законодавця при прийнятті зазначеного закону було посилення захисту прав дитини та стимулювання батьків до сумлінного виконання своїх зобов’язань щодо утримання їхніх нащадків.
Разом з цим, необхідно особливу увагу звернутина наступне. Зважаючи на те, що закони зворотної дії в часі не мають,для зміни розміру аліментів, зазначеному у рішеннях суду та підвищення мінімального розміру виплат з 30-ти відсотків до 50-ти, отримувач аліментів має право звернутися до суду з відповідною заявою, за подачу якоїсудовий збір не сплачується.
Враховуючи розмір прожиткового мінімуму на 2017 рік,мінімальний розмір аліментів (50 % прожиткового мінімуму), який повинен сплачувати батько (мати) щомісячно на утримання дитини, становить:
- для дитини віком до 6 років з 01 травня по 30 листопада – 713 грн., з 01 грудня – 746 грн.
- для дитини віком від 6 до 18 років з 01 травня по 30 листопада – 888,50 грн., з 01 грудня – 930 грн.
А якщо отримувачу аліментів на даний час перераховуються щомісячно платежі більше вищезазначеної суми - потреби у збільшенні мінімального розміру до 50 % через суднемає, оскільки на отримувану суму коштів це не вплине.
Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції, розуміючи важливість захисту інтересів дітей, тримає під особливим контролем питання стягнення аліментів і закликає батьків не бути байдужими.

Запис було опубліковано: 29.06.2017 12:00