З В Е Р Н Е Н Н Я до Президента України, депутата Верховної Ради України Деркача А.Л., голови Сумської обласної ради, голів фракцій Сумської обласної ради (прийнято на засіданні 35 сесії міської ради

07.10.2016 року Сумською обласною радою було прийнято рішення про утворення комунального закладу Сумської обласної ради «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський».
При цьому, однією з передумов для прийняття зазначеного рішення послугувало розпорядження голови Сумської обласної державної адміністрації від 14 грудня 1995 року «Про розширення мережі природо-заповідного фонду».
Згідно інформації, наданої КЗ СОР «РЛП Сеймський» він утворений для управління територією об’єкта природо-заповідного фонду - регіонального ландшафтного парку «Сеймський» на площі 98857,9 гектарів із земель державної і комунальної власності Буринського, Конотопського, Кролевецького та Путивльського (36210,6га) районів Сумської області.
З огляду на утворення КЗ СОР «РЛП Сеймський» серед населення Путивльського району виникло досить відчутне соціальне напруження, громадські активісти Путивльського району виступили з акціями різкого протесту відносно утворення КЗ СОР «РЛП Сеймський» та визнання його юрисдикції в межах території Путивльського району.
13.09.2017 року Путивльською міською радою Путивльського району Сумської області було прийнято рішення відмовитись від включення земель Путивльської міської ради до території КЗ СОР «РЛФ «Сеймський».
Яцинською, Зінівською, Чорнобривкинською, Волокитинською, Бобинською, Октябрською, Сафонівською сільськими радами Путивльського району було прийнято тотожні рішення про відмову від включення земель сільських рад до території КЗ СОР «РЛФ «Сеймський».
За поданням КЗ СОР «РЛФ «Сеймський» до Державного кадастру природо - заповідного фонду за формою 1 ДКПЗФ внесено землі сільськогосподарського призначення, що розташовані на території зазначених сільських рад, і не приймають участі в земельних торгах, відповідно не передаються в оренду. Бюджети сільських рад не поповнюються доходами від оренди вказаних земель.
На даний час землі сільськогосподарського призначення не використовуються, заростають бур’янами, що негативно відображується на їх родючості. Збитки, завдані бюджетам сільських рад обраховуються в сотнях тисяч гривень.
Відповідно до приписів ст. 23 Земельного кодексу України землі, придатні для потреб сільського господарства, повинні надаватися насамперед для сільськогосподарського використання.
Також варто звернути увагу на те, що існування КЗ СОР «РЛФ «Сеймський» підриває організаційно - правові можливості органів місцевого самоврядування щодо комплексу загальнообов’язкових правових засобів, спрямованих на здійснення суб’єктами земельних правовідносин заходів по забезпеченню цільового, економічного, екологічно безпечного використання земель, відтворення і підвищення їх родючості.
Попри такі фактори та положення законодавства, Сумською обласною радою все ж було прийнято рішення про утворення комунального закладу Сумської обласної ради «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський», юрисдикція якого, за задумами, повинна охоплювати здебільшого землі сільськогосподарського призначення.
Вкрай турбує також і той факт, що Сумською обласною радою при підготовці проекту рішення «Про утворення комунального закладу Сумської обласної ради «Регіональний ландшафтний парк «Сеймський» не було відкрито обговорено, зокрема, з органами місцевого самоврядування Путивльського району доцільність його створення.
На даний час минуло більше року з моменту утворення КЗ СОР «РЛП «Сеймський», виділено сотні тисяч гривень на його утримання, проте КЗ СОР «РЛП «Сеймський» фактично так і не розпочав здійснювати свої прямі функції, адже навіть Положення КЗ СОР «РЛП «Сеймський» виявилось таким, що потребує доопрацювань. Як вбачається з листа КЗ СОР «РЛФ «Сеймський» від 06.11.2017 року на сьогоднішній день він функціонує без Положення, що взагалі не вкладається в рамки правового поля і є абсолютним нехтуванням чинного в Україні законодавства.
Вважаємо, що створення такого закладу тільки ускладнить і так вкрай гостру проблему корупції у нашій країні.
За ініціативи мешканців Путивльського району Путивльською районною радою 19.12.2017р. були проведені громадські слухання з питання ситуації, яка склалась навколо діяльності КЗ СОР «РЛП «Сеймський». На слуханнях були присутні більше 500 осіб, в т.ч. делеговані представники Буринського, Конотопського та Кролевецького районів. За результатами слухань не знайшлося ні одного, хто висловив підтримку діяльності даного закладу, але Сумська обласна рада не чує людей. На засіданні Сумської обласної ради депутати від Путивльського району. активісти, які приїхали на засідання сесії щоб донести волю людей, були зустрінуті найнятими «тітушками», які фактично зірвали розгляд питання та намагалися проводити провокації з мовчазної згоди головуючого на засіданні.

ВРАХОВУЮЧИ ВСЕ ВИЩЕ НАВЕДЕНЕ:

1. Просимо президента України та народного депутата Деркача А.Л. втрутитись у зазначену ситуацію, надати правову оцінку діям (або бездіяльності) голови Сумської обласної ради В.Токаря та взяти під особистий контроль вирішення зазначеного питання.

2. Вимагаємо голову Сумської обласної ради В.Токаря та голів фракцій на підставі ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» розглянути: а) питання виключення територій Путивльського району Сумської області з об’єкту управління КЗ СОР «РЛП Сеймський»; б) питання припинення діяльності КЗ СОР «РЛП «Сеймський».

Запис було опубліковано: 28.12.2017 12:00