Інформація Путивльського відділу Конотопської місцевої прокуратури

Шахрайство в Інтернеті набуває все більших масштабів.
За 2017 рік до правоохоронних органів Путивльського району від громадян надійшло 31 повідомлення про вчинення відносно них шахрайських дій з використанням мережі Інтернет. Упродовж січня-травня 2018 року, надійшло вже 20 таких заяв та повідомлень.
Низка ціна товару, значно нижча від конкурентів, необхідна повна або часткова передоплата, відразу повинна насторожити покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціну, але просить обов’язково передоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати у відділені служби доставки. В таких випадках покупець оплативши товар, його частину чи вартість доставки досить часто залишається з нічим.
Основне правило покупок в Інтернеті – передоплату вносити тільки перевірним продавцям, з іншими оплачуйте товар після отримання.
Продаючи товар через Інтернет, за допомогою бірж оголошень, також можливо стати жертвою шахрая.
Під приводом оплати вашого товару шахрай буде намагатися дізнатися усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможе зняти гроші з вашого рахунку. В жодному разі не повідомляйте строк дії картки та СVV код (знаходиться на зворотній стороні картки).
Оголошення від благодійних організацій, притулків, батьків з проханням про матеріальну допомогу на лікування хворим дітям. Шахраї можуть вигадувати історії про хвороби, ілюструючи фотографіями чужих дітей, або створювати оголошення-дублери реальних благодійних організацій, які є точною копією справжнього, змінюються тільки реквізити для перерахування грошей. Для того, щоб не попастися на гачок і не віддати свої гроші в руки шахраїв, не полінуйтеся передзвонити в зазначену організацію, уточнити номер розрахункового рахунку або відвідати її особисто, переконатися в достовірності розміщеної інформації, з„ясувати всі подробиці справи, а потім вже вирішувати - передавати гроші чи ні.

Прокурор Путивльського відділу
Конотопської місцевої прокуратури