Путивльського бюро безоплатної правової допомоги інформує

Домашнє насильство не вирок!
На сьогоднішній день дуже важливою проблемою у світі є проблема домашнього насильства і є дуже великим викликом для світового суспільства. Нажаль ця проблема не обійшла і Україну. Доволі тривалий час в країні відношення до домашнього насильства залишалось суто "домашнім", а суспільство в основному закривало очі, мовляв, чужа сім’я – темний ліс.
Домашнє насильство – це діяння/бездіяльність між членами сім’ї або родичами, зокрема між колишнім подружжям, незалежно від того, чи зареєстровано їх шлюб та чи проживають вони спільно.
Кожен день поліція фіксує випадки домашнього насильства причому у 80% жертвами стають саме жінки. Цей рік став переломний в даному питанні у 2018 році вступив в силу закон України «Про запобіганню та протидію домашньому насильству»
У разі вчинення будь-якої форми домашнього насильства потерпілий має право звернутися та отримати допомогу із заявою до органів поліції, до виконавчих комітетів сільських і селищних рад, органів опіки та піклування, установ охорони здоров’я, навчальних закладів (якщо постраждали діти), а для безоплатного користування послугами адвоката з даного питання потрібно звернутися до Путивльського бюро правової допомоги, де буде подано заяву до суду про обмежувальний припис та стягнено за моральну та матеріальну шкоду. З 11 вересня правоохоронці, які приїжджають на виклик щодо вчинення домашнього насильства, зможуть подбати про безпеку потерпілої, одразу виписавши кривднику терміновий припис.
Такий припис накладатиме на правопорушника зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи; міститиме заборону на вхід та перебування в цьому місці; а також заборонятиме кривднику в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
Відповідно, законодавчі новації дозволять негайно усунути загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи, повністю убезпечивши жертву від агресора.

Головний спеціаліст Путивльського бюро
безоплатної правової допомоги Кравченко АлінаЗапис було опубліковано: 17.09.2018 03:00
Запис опублікував: -

Авторизація

Увійти