ПРАВА ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

Напередодні свята Дня захисника України Путивльське бюро правової допомоги інформує про права учасників бойових дій.
Захисник України має право на:
- отримання безоплатної правової допомоги.
Для того, щоб отримати цю допомогу потрібно із документами (паспортом, РНОКПП та посвідченням учасника бойових дій) звернутися до найближчого центру з надання безоплатної правової допомоги чи територіального органу юстиції за місцем фактичного проживання.
- безоплатне отримання медичної допомоги (одержання ліків за рецептами лікарів, допомогу у військових госпіталях та інших лікувально-профілактичних закладах, обслуговування у військових госпіталях членів сім’ї (якщо військовослужбовець прослужив в ЗСУ більше 20 років), обстеження та лікування у військово-медичних закладах для себе та членів сім’ї (для військовослужбовців, звільнених з військової служби внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби),першочергове зубопротезування, путівки до санаторіїв для продовження лікування на основі висновку ВЛК, пільгові путівки в санаторії Міністерства оборони та інших військових формувань 1 раз на рік для себе та членів сім’ї (якщо сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу становить менше трьох прожиткових мінімумів).
- безоплатне отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства - до 2 га. ведення садівництва - до 0,12 га, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд у (селах - до 0, 25 га селищах - до 0,15 га містах - до 0,1 га, індивідуального дачного будівництва - до 0,1 га,будівництва гаражів - до 0,01 га. Скористатись цим правом можна лише один раз за кожним видом діяльності.
- щорічна разова допомога: учасникам бойових дій - 1 265 грн, особам з інвалідністю внаслідок війни: I групи - 3 685 грн, II групи - 3 265 грн, III групи - 2 845 грн.
Членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, які не одружилися вдруге - 630 грн.
– безкоштовний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрішньорайонних, внутрішньо- та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.
ДОДАТКОВО: міжміським залізничним, водним, повітряним або автомобільним транспортом в обидва напрямки:
Для УБД -1 раз на 2 роки або1 раз на рік з 50% знижкою;
Для осіб з інвалідністю внаслідок війни: І і ІІ групи-1 раз на рік; ІІІ-ої групи-1 раз на 2 роки або 1 раз на рік із 50% знижкою.
- пільги на оплату послуг ЖКГ Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, ветерани війни та прирівняні до них особи мають право на отримання знижки на оплату:
- користування житлом;
- комунальних послуг;
- вартості палива у розмірі:
100 % - для осіб з інвалідністю внаслідок війни;
75% - для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них;
50% - для учасників війни.

Головний спеціаліст Путивльського бюро правової допомоги Кравченко Аліна

Запис було опубліковано: 16.10.2018 12:00