Основні напрямки діяльності Путивльського відділу Конотопської місцевої прокуратури

Відповідно до вимог ст..131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює:
1) підтримання публічного обвинувачення в суді;
2) організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку;
3) представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Організація та порядок діяльності прокуратури визначаються законом.
Ст.2 Закону України «Про прокуратуру» передбачено наступні функції
прокуратури:
1) підтримання державного обвинувачення в суді;
2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом;
3) нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
На прокуратуру не можуть покладатися функції, не передбачені Конституцією України.
За 11 місяців 2018 року прокурорами Путивльського відділу Конотопської місцевої прокуратури до суду спрямовані 132 обвинувальні акти про притягнення осіб до кримінальної відповідальності.
В ході здійснення представницьких повноважень, путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури заявлено 11 позовів на загальну суму 685 тис. грн., з яких 8 позовів про відшкодування шкоди завданої злочином зі стягненням коштів на користь районних та місцевих бюджетів на загальну суму 75 тис. грн., 2 позови в сфері охорони дитинства та 1 на користь бюджету Путивльської міської ради.
На виконання положень чинного законодавства України про звернення громадян Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури протягом 11 місяців 2018 року розглянуто 91 звернення громадян, з яких 44 – направлено до інших відомств, 1- спрямовано на розгляд іншому прокурору та за 41 зверненнями громадянам надано роз’яснення, 2 - приєднано до кримінального провадження (у якому надано роз’яснення), 2 залишено без розгляду, за 1 зверненням внесено відомості до ЄРДР.

Запис було опубліковано: 29.12.2018 12:00