ІНФОРМАЦІЯ про стан законності та правопорядку у м. Путивль та Путивльському районі за 2019 рік

На виконання положень ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» щодо інформування громадськості та органів місцевого самоврядування про результати діяльності Конотопської місцевої прокуратури надаю статистичні та аналітичні дані за 2019 рік.
Конотопською місцевою прокуратурою за 2019 рік при виконанні покладених Конституцією України і Законом України «Про прокуратуру» функцій, вжито додаткових організаційно-практичних заходів з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави на території району.
Так, в поточному році прокуратурою ініційовано та проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів регіону, на якій обговорено стан протидії злочинності та корупції, розроблено комплекс невідкладних заходів щодо посилення ефективності цієї діяльності.
Слід зазначити, що у зв’язку з прийняттям 14.10.2014 нового Закону України «Про прокуратуру» суттєво обмежено повноваження прокурора поза сферою кримінальної юстиції, а відповідні повноваження реалізуються виключно у сфері представництва інтересів держави в суді у конкретних випадках, перелік яких встановлений законом.
Завдяки вжитим скоординованим заходам криміногенна ситуація залишається стабільною.
На території Путивльського району за 2019 рік зареєстровано 272 кримінальні правопорушення, в 2018 – 264.
Зокрема, зменшилася кількість злочинів проти власності - 141 (2018 рік - 146, що на 3,4 % менше); кількість злочинів проти безпеки руху і експлуатації транспорту - 8 (2018- 11, що на 27,3 % менше).
В той же час збільшилась кількість кримінальних правопорушень проти життя і здоров’я. Так в 2019 році зареєстровано 57, в 2018 році 39 злочинів ( 46,2%).
Також зросла кількість злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. За 2019 рік зареєстровано 26, за минулий рік - 18, що на 44,4 % більше в порівнянні за минулий рік.
Всього за 2019 рік процесуальними керівниками Путивльського відділу Конотопської місцевої прокуратури до суду спрямовано 123 обвинувальних актів (з яких 27 з угодами про примирення та визнання винуватості), 2 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру (в 2018 році скеровано 99 обвинувальних акта, 2 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, 1 клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності).
За принципової позиції прокурорів відділу прокуратури у 2019 році засуджено 57 осіб, з яких 14 осіб до реальних мір покарання (арешт - 4 особи, обмеження волі - 1 особа, позбавлення волі – 9 осіб).
Продовжується робота зі здійснення захисту конституційних прав і свобод громадян та економічних інтересів держави.
В ході здійснення представницьких повноважень, протягом вказаного періоду Конотопською місцевою прокуратурою заявлено 7 позовів на загальну суму 43 млн. 148 тис. грн., з яких 4 позови про відшкодування шкоди завданої злочином зі стягненням коштів на користь районного та місцевих бюджетів на суму 24 тис. грн., та 3 позови в сфері охорони дитинства щодо визнання недійсними договорів та повернення земель на суму 43 млн. 124 тис. грн.
У зв’язку з добровільним виконанням позовних вимог прокурора закрито 2 справи на суму 23 млн. 124 тис. грн.. Площа повернутих земель становить 124,8 га. Реально за задоволеними позовами прокурора в поточному та минулих роках на розрахункові рахунки відповідних бюджетів стягнуто грошові кошти у розмірі 5 тис. грн.
На виконання положень чинного законодавства України про звернення громадян Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури протягом 2019 року розглянуто 52 звернення громадян, з яких 24 – направлено до інших відомств, за 27 зверненнями громадянам надано роз’яснення, 1 залишено без розгляду.
Окрім того, забезпечується оперативне реагування на повідомлення у засобах масової інформації (далі – ЗМІ) про можливі порушення законодавства. Окремо відстежуються та узагальнюються публікації негативного змісту щодо діяльності правоохоронних органів з метою роз’яснення позиції прокуратури, реагування на перекручені і недостовірні відомості. Загалом Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури протягом 2019 року здійснено 26 виступів у ЗМІ та надано 4 інформації в органи влади.
Конотопською місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території Путивльського району, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Перший заступник керівника
Конотопської місцевої прокуратури А. Наталич