ІНФОРМАЦІЯ про стан законності та правопорядку у м. Путивль та Путивльському районі за 2 місяці 2020 року

На виконання положень ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» щодо інформування громадськості та органів місцевого самоврядування про результати діяльності Конотопської місцевої прокуратури надаю відповідні статистичні та аналітичні дані за 2 місяці 2020 року.
Конотопською місцевою прокуратурою за 2 місяці 2020 року при виконанні покладених Конституцією України і Законом України «Про прокуратуру» функцій вжито додаткових організаційно-практичних заходів з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави на території району.
Завдяки вжитим скоординованим заходам криміногенна ситуація залишається стабільною.
Протягом вказаного періоду 2020 року Путивльським ВП Глухівського ВП ГУНП в Сумській області зареєстровано 44 кримінальних проваджень (у 2019 році - 36).
Всього за 2 місяці процесуальними керівниками Путивльського відділу Конотопської місцевої прокуратури до суду спрямовано 20 обвинувальних актів (з яких 1 з угодою про примирення та 6 з угодами про визнання винуватості), 1 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру, (в 2019 році скеровано 18 обвинувальних актів, у тому числі 6 з угодами про примирення та визнання винуватості, 1 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру).
За звітний період повідомлено про підозру у 22 кримінальних провадженнях, у тому числі у 11 – минулих років, що на 2 більше, ніж за аналогічний період 2019 року.
Продовжується робота зі здійснення захисту конституційних прав і свобод громадян та економічних інтересів держави.
Так, в ході здійснення представницьких повноважень, протягом звітного періоду Конотопською місцевою прокуратурою заявлено 2 позови на загальну суму 6 645 130, 00 грн., з яких 1 позов визнання недійсним договору оренди землі та повернення земель площею 33,00 га, та 1 позов у сфері охорони дитинства.
При цьому, у зв’язку з добровільним виконанням позовних вимог прокурора закрито 1 справу на суму 19 млн. грн. Площа повернутих земель становить 96 га. Реально за задоволеними позовами прокурора в поточному році на розрахункові рахунки відповідних бюджетів стягнуто грошові кошти у розмірі 10 тис. грн.
На виконання положень чинного законодавства України про звернення громадян Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури протягом 2 місяців 2020 року розглянуто 4 звернення громадян, з яких 2 – направлено до інших відомств.
Окрім того, забезпечується оперативне реагування на повідомлення у засобах масової інформації (далі – ЗМІ) про можливі порушення законодавства. Окремо відстежуються та узагальнюються публікації негативного змісту щодо діяльності правоохоронних органів з метою роз’яснення позиції прокуратури, реагування на перекручені і недостовірні відомості. Загалом Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури протягом 2 місяців поточного року здійснено 10 виступів у ЗМІ.
Конотопською місцевою прокуратурою й надалі вживатимуться заходи, спрямовані на удосконалення та підвищення ефективності роботи для забезпечення стану законності на території Путивльського району, реального усунення порушень, поновлення прав громадян та захисту економічних інтересів держави.

Керівник Конотопської
місцевої прокуратури В. Шилов