Путивльський відділ Конотопської місцевої прокуратури інформує

Новели законодавства в покаранні осіб, що вчиняють домашнє насильство

01.07.2020 в законну силу вступили зміни до Кримінального кодексу України, згідно з якими особа, обвинувачувана у вчиненні домашнього насильства (ст. 126-1 КК України), тобто в умисному систематичному вчиненні фізичного, психологічного та економічного насильства щодо членів сім’ї, що призводить до фізичних та психологічних страждань, за примиренням з потерпілим не може бути звільнена від кримінальної відповідальності.
За новелами в законодавстві винуватець тепер нестиме кримінальну відповідальність, адже санкція статті передбачає покарання у вигляді громадських робіт, арешту, обмеження та, навіть, позбавлення волі.
Тепер злочинець, перш ніж вчиняти насильницькі дії, кілька разів подумає.

Обікрав рідню

Путивльським відділом Конотопської місцевої прокуратури спрямовано до суду обвинувальний акт відносно мешканця Путивльського району за обвинуваченням у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 357 КК України (викрадення офіційного документу, вчинене з корисливих мотивів) та ч. 1 ст. 185 КК України (таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
Так, прихильник легкого заробітку попросив у батька грошей на відпочинок. Проте, коли останній відмовив, ослухавшись, та скориставшись тим, що його дії непомітні для сторонніх осіб, вкрав банківську картку батька. В подальшому приїхав до м. Путивль та через банкомат зняв грошові кошти з викраденої картки, якими в подальшому розпорядився на власний розсуд.
Тепер долю злочинця вирішуватиме суд, адже санкція статті передбачає покарання до 5 років обмеження волі.

Запис було опубліковано: 28.08.2020 12:00