Інформує реєстраційна служба

Роз’яснення щодо зміни КВЕДів для громадських та благодійних організацій

Відповідно до пункту 1 наказу Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 11 жовтня 2010 року №457 “Про затвердження та скасування національних класифікаторів” з 1 січня 2012 року набирав чинності національний класифікатор України ДК 009:2010 «Класифікація видів економічної діяльності» (далі – КВЕД-2010).
З метою поступового переходу до КВЕД-2010 протягом 2012 року продовжував діяти КВЕД-2005.
Однак уже з січня 2013 року юридичні особи вносились до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за новим КВЕДом. І в 2014 році старий КВЕД не діє.

Раніше діяли п’ятизначні КВЕДи, тепер діють чотиризначні.

Громадські, благодійні організації та інші юридичні особи можуть скористатись Перевідними таблицями. (Таблиця перекодування видів економічної діяльності підприємств для проведення державних статистичних спостережень (з КВЕД-2005 на КВЕД-2010).

Більшість громадських організацій за своїми видами діяльності підпадають під код 94.99 (Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.)
Цей клас включає:
- діяльність організацій, безпосередньо не пов’язаних із політичними партіями, які впливають на суспільну думку шляхом просвіти, політичного впливу, збирання коштів тощо:
- цивільні ініціативи та рухи протесту
- екологічний рух
- організації, які виступають на підтримку розвитку громад і розширення можливостей освіти, н.в.і.у.
- організації захисту та поліпшення умов існування окремих груп населення, наприклад, етнічних груп і груп меншості тощо
- асоціації патріотичного напряму, у т.ч. асоціації ветеранів війни
- асоціації споживачів
- асоціації автомобілістів
- асоціації, які створені з метою встановлення соціальних контактів, такі як масонські ложі тощо
- асоціації молоді, студентські асоціації, клуби тощо
- асоціації, які створені з метою проведення культурних заходів або організації дозвілля (крім спортивних та ігрових клубів), наприклад, поетичні, літературні кружки, клуби книголюбів, любителів історії, музики та живопису, клуби колекціонерів, громадські клуби, карнавальні клуби тощо

Цей клас також включає:
- діяльність із надання гранта членськими або іншими організаціями діяльність зі сприяння мисливству та відловлюванню тварин

Цей клас не включає:
- благодійну діяльність, таку як збирання коштів для соціальної роботи, див. 88.99
- діяльність професійних художніх труп і організацій, див. 90.0
- діяльність спортивних клубів, див. 93.12
- діяльність професійних асоціацій, див. 94.12

Для забезпечення доступності та відкритості матеріалів із впровадження КВЕД-2010 створений Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010, який розміщено на головній сторінці офіційного веб-сайту Держкомстату (http://www.ukrstat.gov.ua/) на банері «Сервіс для визначення кодів видів економічної діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010», а усі матеріали, які стосуються розроблення та впровадження в статистичну діяльність КВЕД-2010, розміщено на банері «Запровадження нової КВЕД
ДК 009:2010».

В цьому сервісі можна ввести КВЕД, який зараз є і отримати відповідь щодо того, яким чином він змінений на КВЕД 2010 року.

Куди потрібно подавати документи?

Усі юридичні особи та фізичні особи-підприємці подають документи до державного реєстратора за місцезнаходженням юридичної особи.
Проте Законом України «Про громадські об’єднання» органом реєстрації громадських організацій є реєстраційні служби, громадські організації подають документи до того органу, який їх легалізував.

Які документи потрібно подавати?

1. Заповнену машинописом або друкованими буквами реєстраційну картку форму №4.
2. Паспорт керівника або документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи та її паспорт.
3. Якщо документи подаються не керівником організації, потрібна довіреність у простій формі (засвідчена печаткою та підписом керівника) на особу, яка буде подавати документи.
4. Супровідна заява, в якій вказується перелік документів, які подаються, та прохання про вчинення відповідної реєстраційної дії.

Щодо заповнення реєстраційної картки (Форми №4)

Її можна завантажити на сайті Державної реєстраційної служби України або у додатках до цього роз’яснення. http://www.drsu.gov.ua/show/93

Кожна сторінка реєстраційної картки підписується керівником та проставляється печатка юридичної особи.

На першій сторінці реєстраційної картки в пункті 1 вказується ідентифікаційний код юридичної особи, організаційно-правова форма, повна назва.

В пункті 2 вказується відмітка у квадраті навпроти пункту «зміна видів економічної діяльності з їх переліку зазначеними у статуті юридичної особи».

На сторінці п’ятій вказуються відповідні КВЕДи – вказуються КВЕДи 2005 року (старі види діяльності, які вказані на сьогодні) – навпроти позначку «викл.». Нижче вказуються нові КВЕДи (2010 року) та навпроти позначка «вкл.»

Зміна видів діяльності проводиться безоплатно.

Начальник реєстраційної служби
Путивльського районного управління юстиції Т.П.Гудімова